KRONIKË

Kronikë

Shifrat e frikshme/ Mashtrimi i madh i qeverisë me testimin

Sa me shumë kalon koha aq më zbuluar del qeveria shqiptare lidhur me mashtrimin që i ka bërë publikut lidhur…

“Isha unë”, vrau rapsodin e njohur dhe shokun e tij, ja kush është autori i dyshuar

Personi që shihni në foto është Aleksandër Përdoda, autori i dyshuar për vrasjen e dyfishtë ditën e djeshme në Lezhë….

Dhunuan administratorin e një portali në Fier, polici lihet i lirë, arrest shtëpie për shokun e tij

Kanë mbërritur në Gjykatën e Fierit për t’u njohur me masën e sigurisë, polici dhe shoku i tij, që kanë…

Kërkoi “pagën e luftës”, pronari e plagos me thikë në mes të Tiranës

Dalin detaje të reja nga ngjarja e rëndë që ndodhi në rrugën “Myslym Shyri” në kryeqytet ku një i ri…

Hetimet/ Pazaret dhe konfliktet e vëllezërve të vrarë në Durrës dhe lidhja me një tjetër vrasje

Prishja e pazareve të jashtëligjshme është një nga pistat kryesore ku është përqendruar hetimi i policisë dhe prokurorisë së Durrësit…