SPORT

Sport

Shenja rifillimi/ Qeveria e Italisë lejon ekipet e Seria A të stërviten

Nga e hëna ekipet e Seria A në Itali mund të rikthehen për stërvitje. Deri dje Italia diskutonte të mbyllte…

De Biasi i thur elozhe Kumbullës: Është talent konkret, gati për tu transferuar tek Inter

Inter-Kumbulla mbetet një tratativë e hapur me klubi ziklatër që prej kohësh ndjek me interes ecurinë e qendërmbrojtësit kuqezi duke…

“Dritë jeshile” nga qeveria, skuadrat kthehen në stërvitje. Premier League ka një datë për nisjen

Premier League merr “dritën jeshile” nga qeveria angleze dhe përgatit rikthimin në fushë për të mbyllur sezonin. Menjëherë pas këtij…

Orë vendimtare për të ardhmen e Premier League, klubet vendosin afat për mbylljen e sezonit

Janë orë vendimtare për të ardhmen e Premier League. Ashtu si në të gjithë Europën edhe futbolli anglez është pezulluar,…

Blaise Matuidi dhe Rugani fitojnë betejën me koronavirusin, pritet edhe testi për Dybala-n

Afërsisht një muaj pasi rezultaun pozitiv, dy futbollistët e Juventusit, Blasé Matuidi dhe Daniele Rugani raportohet se e kanë fituar…