SOCIALE

Sociale

Qytetarët ‘braktisin’ izolimin, e diela me diell i gjen disa prej tyre në plazh

Shqipëria gjendet prej 52 ditësh në karantinë dhe qytetarët duke se tashmë janë stresuar nga izolimi. E diela e parë…

Ashpërsimi i Kodit Penal për thyerjen e karantinës, pret firmën e Metës! Në fuqi vetëm pas botimit në Fletoren Zyrtare

Kthimi i mosrespektimit të karantinës, rregullave orareve në vepër penale me ndryshimet e miratuara në parlament më 16 Prill 2020,…

“Më e lehtë të sillesh si kapter zbori me qytetarët”, Artan Fuga intervistë për DW: Nxjerrja e blindave në rrugë kundër virusit, dëshirë për të treguar potencë

DW: Ushtria shqiptare patrullon me automjete të blinduara rrugëve të vendit si masë e marrë nga qeveria kundër virusit Corona….

“Epidemiologët pa njohur orare, gjurmojnë çdo ditë rastet në terren”, Manastirliu: T’i japim dorën profesionistëve për të luftuar COVID-19

Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu vjen me një mesazh mirënjohje për epidemiologët, të cilët ndodhen në terren në këto ditë…

“Nëse Shqipërinë e fali pandemia, po e merr në qafë paniku”. Mjeku Gëzim Xhepa propozon lehtësim masash për COVID 19

Mjeku Gëzim Xhepa përmes një statusi në Facebook iu drejtohet kolegëve të tij, pjesë e komitetit teknik të COVID 19…