BOTA

Bota

Të rejat e fundit nga bota

Britania javën që vjen me plan rihapjeje, drejtues i NHS: Sistemi shëndetësor i qëndrueshëm

Duket se Britania do të jetë vendi i radhës që do të ketë një plan rihapje teksa shefi i kabintetit…

Britania regjistron 621 viktima nga COVID-19 në 24 orët e fundit, totali kalon 28 mijë

Mbretëria e Bashkuar ka regjistruar sot 621 viktima nga COVID-19 teksa 454 prej tyre ndërruan jetë në spital. Tashmë totali…

CNN: Skenari më i keq i COVID-19, mosarritja e një vaksine, më pas shoqëritë mund të…

Deri tani vaksina shihet si shpresa e vetme për t’i dhënë fund COVID-19 por CNN, gjigandi mediatik amerikan e quan…

“Financial Times”: Europa përgatitet të lehtësojë masat e bllokimit

Qeverita franceze dhe ajo spanjolle do të publikojnë të martën planet e hollësishme për të lehtësuar kufizimet e shteteve të…

Për herë të parë Pentagoni publikon VIDEO të UFO-ve

UFO (shkurtim i Unidentified Flying Object) është një objekt fluturues i paidentifikuar. Të hënën, Pentagoni publikoi tre video të pilotëve…