POLITIKË

Politikë

Të rejat për politikën

Vërini gishtin kokës”, kryetarja e Komisionit të Medias mesazh Besa Shahinit: Hapni universitetet që virusi të hedhë valle, dhe të gjejë ngushëllim tek studentët

Kryetarja e Komisionit të Medias, Fatjona Dhimitri është treguar mjaft kritike me ministren e Arsimit Besa Shahini duke e konsideruar…

“Ja çfarë na thanë ekspertët gjermanë për testet”, Rama: Sot mbi 49 mijë qytetarë kanë lekët në bankë, nuk mundet trimi i lagjes…

Kryeministri Edi Rama sqaroi qytetarët lidhur me masat e marra kundër koronavirusit, duke iu kërkuar të tregohen sa më shumë…

Koronavirusi/ Rama jep njoftimin e rëndësishëm: Ja zonat ku do lejohet më shumë liri lëvizje

Kryeministri Edi Rama në një lidhje të drejtpërdrejtë në “Facebook” ka njoftuar qytetarët për zonat, ku do të bëhet një…

Vendi 3 ditë në izolim, Rama: Në fundjavë të gjithë në shtëpi, pa përjashtim!

Duke nisur nga sot në orën 17:30, deri në mëngjesin e së hënës, vendi do të jetë në izolim të…

“Roja që nuk duhet të lëshojë istikamin është vetja jonë”, Rama flet për rastin e Mirditës: Prindërit rrezikojnë seriozisht, ai djalë nuk ka simptoma ende

Kryeministri Edi Rama ka folur sërish për rastin e Mirditës teksa ka komunikuar me qytetarët pasditen e sotme, për të…