METROPOL

Metropol

Të rejat e metropolit ; kuriozitete , lifestyle , showbiz

Forbes, Kylie Jenner miliarderja më e re në botë, për herë të dytë radhazi!

Forbes publikoi ​ listën vjetore të miliarderëve në botë dhe Kylie Jenner mbetet miliarderja më e re “self-made” dhe është…

COVID-19, Grupi i njohur irlandez U2 dhuron 10 milionë euro për punonjësit e shëndetësisë

Grupi i njohur irlandez U2 dhuron 10 milionë euro për të ndihmuar në luftën kundër koronavirusit në Irlandë. Lajmi bëhet…

“Nuk po gjej gishtin”, audio horror pas sherrit të aktorit Johnny Depp me ish-bashkëshorten

Detaje të reja dalin në pah për sherrin e Johnny Depp dhe Amber Heard, i cili i ka kushtuar një…

SHBA, platforma streaming Disney kalon numrin prej 50 milionë abonentësh në botë

Disney numëron tashmë 50 milionë abonentë që e paguajnë në të gjithë botën, pesë muaj pas fillimit të saj në…