KOSOVË & RAJONI

Kosovë & Rajoni

Të rejat mbi Kosovën dhe rajonin

Kriza politike në Kosovë, LDK: Kemi 64 vota, shumë shpejt formojmë qeverinë Hoti

Lidhja Demokratike e Kosovës ka paralajmëruar se sot ose nesër do të nënshkruajnë koalicionet me partitë tjera dhe pastaj do…

Albin Kurti paralajmëron protesta nëse formohet qeveri tjetër pa zgjedhje të reja

Kreu në detyrë i qeverisë dhe lideri i Vetëvendosjes, Albin Kurti ka lënë të nënkuptohet se partia në të cilën…

Haradinaj letër Lajçak: Mogherini e dëmtoi Kosovën ndërsa Borelli po zvarrit qëllimisht procesin e dialogut

Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj, përmes një letre i ka bërë të ditur përfaqësuesit Special të…

Kosova raporton edhe 26 raste të reja me koronavirus, shkon në 449 numri i të infektuarve

Instituti i Shëndetësisë Publike në Kosovë bëri të ditur se të enjten, janë konfirmuar edhe 26 raste me koronavirus në…

Kosovë: Masa të rrepta kundër lëvizjes në rrugë, por jo gjendje e jashtëzakonshme

Nga 15 prilli, qytetarët e Kosovës kanë të drejtë të lëvizin vetëm për një orë e gjysmë në ditë, përpjekje…