“Isha unë”, vrau rapsodin e njohur dhe shokun e tij, ja kush është autori i dyshuar

Personi që shihni në foto është Aleksandër Përdoda, autori i dyshuar për vrasjen e dyfishtë ditën e djeshme në Lezhë.

Ngjarja ndodhi mesditën e djeshme në fshatin Lalm i Vjetër. Nga hetimet e deritanishme, ka dyshime se Përdoda, ka vrarë me armë zjarri Kol Murranin dhe shokun e këtij të fundit, Preng Simonin, ndërsa pas ka si motiv një konflikt pronësie që ai kishte me rapsodin e njohur të kësaj zone (Kol Murranin).

Fill pas ngjarjes, autori i dyshuar, Përdoda, u arratis, ndërkohë që u arrestua disa orë më vonë nga policia. Pasi u mor në pyetje nga oficerët e policisë, ai ka pranuar autorësinë e krimit, ndërkohë që ende nuk dihen detaje rreth ngjarjes.

Kol Murrani nuk rezulton me të shkuar kriminale dhe njihej nga shumë banorë të zonës. Siç u raportua edhe dje, Kol Murrani bashkë me shokun e tij, Preng Simoni kishin dalë që në mëngjes për të shkuar tek shtëpitë e vjetra. Ata u gjetën në një kodër nga i biri i një prej viktimave që ka lajmëruar dhe Policinë.

1 thought on ““Isha unë”, vrau rapsodin e njohur dhe shokun e tij, ja kush është autori i dyshuar

 1. Taxi moto line
  128 Rue la Boétie
  75008 Paris
  +33 6 51 612 712  

  Taxi moto paris

  What i don’t understood is if truth be told how you are now not really much more neatly-appreciated than you may be now.

  You are very intelligent. You know therefore
  significantly in terms of this topic, made me for my part consider it from so many various angles.
  Its like women and men aren’t interested until it’s something to accomplish with Woman gaga!
  Your personal stuffs excellent. At all times deal with it up!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *