Forbes, Kylie Jenner miliarderja më e re në botë, për herë të dytë radhazi!

Forbes publikoi ​ listën vjetore të miliarderëve në botë dhe Kylie Jenner mbetet miliarderja më e re “self-made” dhe është në moshën 22 vjeçare.
Në vitin 2019, Kylie mposhti Mark Zuckerberg, krijuesin e Facebook, si miliarderja më e re në botë në moshën 21 vjeçare. Ai ishte vetëm 23 vjeç kur bëri miliardat e tij të parë 11 vjet më parë në vitin 2008.

Kylie hyri në listën e famshme të miliarderëve në Mars 2019. Në nëntor të vitit të kaluar, ajo shiti 51% të markës së saj Kylie Cosmetics në markën e bukurisë Coty Inc, për 600 milionë dollarë.

Marrëveshja, e cila u mbyll në janar, do të thotë se biznesi i saj tani vlerësohet rreth 1.2 miliardë dollarë. Ajo ende zotëron vetëm 49% të aksioneve.

2 thoughts on “Forbes, Kylie Jenner miliarderja më e re në botë, për herë të dytë radhazi!

 1. Taxi moto line
  128 Rue la Boétie
  75008 Paris
  +33 6 51 612 712  

  Taxi moto paris

  It’s truly very complicated in this busy life
  to listen news on TV, therefore I just use web for that reason, and get the most up-to-date information.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *