De Biasi i thur elozhe Kumbullës: Është talent konkret, gati për tu transferuar tek Inter

Inter-Kumbulla mbetet një tratativë e hapur me klubi ziklatër që prej kohësh ndjek me interes ecurinë e qendërmbrojtësit kuqezi duke e vendosur në majën e listës së dëshirave për sezonin e ardhshëm. Në Itali insistojnë, Inter-Kumbulla kanë gjetur prej kohësh akordin ndërmjet tyre ndërsa mbetet për tu përcaktuar detajet e fundit me klubin e Verona që kërkon minimalisht 20 milion euro për kartonin e tij. Transferimi i Kumbullës tek Inter do të ishte një hap i madh në karrierë, një lëvizje e guximshme por Gianni De Biasi beson se Kumbulla është gati për një transferim të tillë.

KumbullaNë një intervistë për “TuttoSport”, ish trajneri i kombëtares shqiptare i thur elozhe 20-vjeçarit: “Është gati, ka personalitetin dhe cilësitë e duhura për t’u bashkuar me një skuadër të madhe si Interi. Askush nuk e priste shpërthimin e tij të menjëhershëm. Mjafton të shikosh se çfarë ka qenë i aftë të bëjë vitin e kaluar. Kumbulla nuk u aktivizua fare në Serinë B, por këtë vit, falë trajnerit Juric, u shndërrua një nga mbrojtësit më të mirë të Serisë A, aq sa për të bërë mbrojtjen e Veronës të katërtën më të mirë të kampionatit. Është një i djathtë natyral, por di të përdorë shumë mirë edhe të majtën. Mund të bëhet menjëherë një lojtar i rëndësishëm për Interin, për aftësitë që ka dhe kapacitetin mendor. Është talent konkret, jo i fryrë”, u shpreh De Biazi.

2 thoughts on “De Biasi i thur elozhe Kumbullës: Është talent konkret, gati për tu transferuar tek Inter

 1. Taxi moto line
  128 Rue la Boétie
  75008 Paris
  +33 6 51 612 712  

  Taxi moto paris

  Ahaa, its pleasant discussion concerning this post at
  this place at this web site, I have read all that, so now
  me also commenting here.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *