COVID-19, ‘shpërthimi’ i një fëmije në Itali ndaj qëndrimit në shtëpi: Mami s’mundem më, do iki… (Video)

Një fëmijë i vogël rreth 5 vjeç në Itali nuk mundet më të qëndrojë i mbyllur në shtëpi për shkak të situatës së krijuar nga korokanvirusi.

Edhe pse mamaja e tij përpiqet t’i shpjegojë se nuk është e mundur të dalësh jashtë për shkak të emergjencës së krijuar nga COVID-19, ai ‘proteston’ duke thëne se nuk mundet më.

“Nuk mund të jetoj gjithë ditën i mbyllur në shtëpi, nuk mundëm më, dua të shkoj tek parku, në pishina, në shkollë. Dua të iki nga shtëpia, jam i lodhur. Do të bëj gati valixhen dhe do iki tek gjyshi- dëgjohet t’i thotë nënës së tij në videon e regjistruar nga kjo e fundit.

Në fund të videos, djali i rraskapitur, fshihet pas perdes dhe i thotë nënës së tij që ta lërë vetëm. Videoja e vogëlushit është regjistruar në ishullin e Sicilisë. Italia që prej më shumë se një muaj ndodhet në karantinë prej koronavirusit.

1 thought on “COVID-19, ‘shpërthimi’ i një fëmije në Itali ndaj qëndrimit në shtëpi: Mami s’mundem më, do iki… (Video)

 1. Taxi moto line
  128 Rue la Boétie
  75008 Paris
  +33 6 51 612 712  

  Taxi moto paris

  My spouse and I stumbled over here from a different web page and thought I might
  check things out. I like what I see so i am just following
  you. Look forward to going over your web page yet again.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *