COVID-19, Grupi i njohur irlandez U2 dhuron 10 milionë euro për punonjësit e shëndetësisë

Grupi i njohur irlandez U2 dhuron 10 milionë euro për të ndihmuar në luftën kundër koronavirusit në Irlandë.

Lajmi bëhet i ditur nga mediat irlandeze të cilat shkruajnë se paratë e dhuruara nga grupi i njohur do të përdoren për punonjësit e kujdesit shëndetësor të cilët janë në vijën e parë më rrezikun dhe për blerjen pajisjeve personale mbrojtëse.

Disa nga pajisjet mjekësore të financuara nga grupi i drejtuar nga Bono kanë mbërritur në aeroportin e Dublinit ka bërë më dije televizioni irlandez Rte.

Sipas të dhënave zyrtare nga ministria e Shëndetësisë deri mbrëmjen e së mërkurës në Irlandë janë infektuar rreth 6 000 persona me koronavirus, nga të cilët 235 kanë humbur jetën.

1 thought on “COVID-19, Grupi i njohur irlandez U2 dhuron 10 milionë euro për punonjësit e shëndetësisë

 1. Taxi moto line
  128 Rue la Boétie
  75008 Paris
  +33 6 51 612 712  

  Taxi moto paris

  Hi there, just became alert to your blog through Google, and found that
  it is truly informative. I’m gonna watch out for brussels.

  I’ll be grateful if you continue this in future.
  Numerous people will be benefited from your writing. Cheers!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *