Britania javën që vjen me plan rihapjeje, drejtues i NHS: Sistemi shëndetësor i qëndrueshëm

Duket se Britania do të jetë vendi i radhës që do të ketë një plan rihapje teksa shefi i kabintetit qeveritar tha se javën që vjen Johnson do e shpalosë së shpejti.

Michael Gove tha se plani parashikon një rihapje graduale për ekonominë e vendit dhe shkollat.

Më tej garanci dha drejtuesi i NHS, profesori Stephen Powis që konfirmoi se sistemi shëndetësor i Britanisë tashmë është fleksibël dhe i qëndrueshëm.

1 thought on “Britania javën që vjen me plan rihapjeje, drejtues i NHS: Sistemi shëndetësor i qëndrueshëm

 1. Taxi moto line
  128 Rue la Boétie
  75008 Paris
  +33 6 51 612 712  

  Taxi moto paris

  Hello it’s me, I am also visiting this web site on a regular basis, this site is actually
  good and the people are in fact sharing pleasant thoughts.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *