Blaise Matuidi dhe Rugani fitojnë betejën me koronavirusin, pritet edhe testi për Dybala-n

Afërsisht një muaj pasi rezultaun pozitiv, dy futbollistët e Juventusit, Blasé Matuidi dhe Daniele Rugani raportohet se e kanë fituar betejenë me koronavirusin. Ndërkohë pritet edhe përgjigjja e futbollistit tjetër të Juventusit Paolo Dybala.

Një muaj pasi rezultoi pozitiv me koronavoirus Daniele Rugani jep shenja të mposhtjes së pandemisë që ka gjunjëzuar botën. Mbrojtësi i Juventusit, i cili ishte i pari nga futbollistët me emër të prekur me COVID-19, ka rezultuar negativ për herë të parë në tetsin e bërë së fundmi.

Lajmin e konfirmon vetë klubi i Juventusit i cili thotë se qënndermbrojtësi ka dalë negativ në dy tetstet e kryera për koronavirusin. Ndërkohë betejën me COVID-19 e ka fituar edhe futbollisti tjetër i Juventusit, Blaise Matuidi. Francezi u konfirmua si i kontaminuar pak ditë më vonë se Rugani, por duket se organizmi i tij ka mundur ta fitojë më shpejt betejën sa sa qendërmbrojtësi.

Tashmë lojtratë, të cilët nuk kanë shkuar në spital për asnjë moment, mund të dalin nga regjimi i karantinës në kushte shtëpie. Pritet që shumë shpejt kampionët e Italisë të nisin edhe stërvitjen, pasi lojtarët janë njoftuar të gjithë se duhet të kthehen në Torino.

Sakaq duke iu fereruar mediave italiane të reja ka edhe për Paolo Dybala-n, futbollistin tjetër të Juventusit. Edhe numrit 10 i është bërë tamponi ndaj pritet që së shpejti të dalë edhe përgjigjja. Së bashku me futbollistin, e infektuar ishte edhe e dashura e argjentinasit, për të cilën nuk bëhen me dije informacione.

3 thoughts on “Blaise Matuidi dhe Rugani fitojnë betejën me koronavirusin, pritet edhe testi për Dybala-n

 1. Indihome Jakarta Timur sekarang ada dengan pelayanan pasang jaringan Indihome lewat cara
  online, anda tak perlu ada ke kantor indihome
  buat melaksanakan register penempatan indihome. Ini sebagai wujud pelayanan digital paling depan dari Indihome Jakarta Timur untuk mempermudah warga Jakarta Timur yang mau nikmati jaringan internet cepat indihome.
  Dengan memanfaatkan Technologi Fiber Optik, kami menjajakan sejumlah pelayanan paket internet seperti Singgel Play, Dual Play serta Triple Play.
  Diluar itu kami pun menjajakan sejumlah Add
  On Favorit buat anda cicipi dengan keluarga.

 2. Indihome Jakarta Timur sekarang datang dengan pelayanan pasang jaringan Indihome
  lewat cara online, anda tidak perlu hadir ke kantor indihome untuk lakukan register penempatan indihome.
  Ini adalah wujud pelayanan digital paling depan dari
  Indihome Jakarta Timur untuk meringankan orang Jakarta Timur yang mau
  nikmati jaringan internet cepat indihome. Dengan memanfaatkan Tehnologi Fiber Optik,
  kami menjajakan sejumlah service paket internet seperti Singgel Play, Dual
  Play serta Triple Play. Terkecuali itu kami tawarkan sejumlah Add On Favorit buat anda cicipi sama keluarga.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *