AKTUALITET

Aktualitet

Lajmet mbi aktualitetin shqiptar dhe të huaj

Plazh me regjim ushtarak/ Bizneset për draft protokollin dhe kur do të nisë sezoni turistik

Data e nisjes së sezonit turistik nuk dihet ende, por ministria e turizmit në bashkëpunim me ministrinë e shëndetësisë kanë…

Deklarata për testimet/ Ogerta Manastirliu kapërcen çdo limit, i bën shqiptarët për idiotë

Ndërkohë që në Shqipëri, si kudo në botë, po zhvillohet një debat i ashpër për testimin masiv të popullsisë si…

Si e nxorri Ogerta bllof, gënjeshtrën e Ramës për 2 mijë teste në ditë (Video)

Aq të pakoordinuar janë “gjeneralët” tanë në luftën kundër Covid -19, sa mjafton një intervistë për të nxjerrë bllof njëri…

Pas ndihmës së Erdogan për Covid 19 fshihen synime gjeostrategjike

Turqia është vendi më bujar në ndihmat që po i jepen Shqipërisë për COVID-19, por sipas gazetës “Le Monde” këto…

Ndalohet plazhi në gjithë vendin, urdhri i prerë i Veliut: Mos hyni në det, ndryshe penalizoheni

Drejtori i Përgjithshëm i Policisë së Shtetit, Ardi Veliu, ka vijuar inspektimin e masave për ngritjen e pikave të kontrollit…