Covid-19

Covid-19

Nga Britania tek India/ Cilat janë vendet ku po rriten rastet apo viktimat me COVID-19

Teksa koronavirusi ka humbur ritmin në gjithë botën disa vende shënojnë rritje të rasteve dhe viktimave nga COVID-19. Britania po…

Shenja rifillimi/ Qeveria e Italisë lejon ekipet e Seria A të stërviten

Nga e hëna ekipet e Seria A në Itali mund të rikthehen për stërvitje. Deri dje Italia diskutonte të mbyllte…

Britania javën që vjen me plan rihapjeje, drejtues i NHS: Sistemi shëndetësor i qëndrueshëm

Duket se Britania do të jetë vendi i radhës që do të ketë një plan rihapje teksa shefi i kabintetit…

Britania regjistron 621 viktima nga COVID-19 në 24 orët e fundit, totali kalon 28 mijë

Mbretëria e Bashkuar ka regjistruar sot 621 viktima nga COVID-19 teksa 454 prej tyre ndërruan jetë në spital. Tashmë totali…

Gjermania: Katër etapa për të dalë nga kriza

Ministri gjerman i Ekonomisë Peter Altmaier me plane për të dalë nga kriza e shkaktuar nga pandemia. Parakusht është që…