Koronavirusi, turne virtual në vendet arkeologjike në Egjipt

Ministria e Turizmit dhe Antikiteteve të Egjiptit ka nisur një seri videosh virtuale të muzeve dhe vendeve arkeologjike.

Masa vjen pasi përhapja e koronavirusit ka mbyllur qytete dhe ka detyruar vizitorët dhe turistët të qëndrojnë në shtëpi.

Udhëtimet janë të disponueshme në faqen zyrtare të Ministrisë dhe platformat e medieve sociale si Facebook, Instagram ose Twitter nën moton “Përjetoni Egjiptin nga shtëpia. Qëndroni në shtëpi. Qëndroni të sigurt”.

Ministria u shpreh në një deklaratë se të shtunën në orën 17:00 do të postojë turneun e dytë virtual.

1 thought on “Koronavirusi, turne virtual në vendet arkeologjike në Egjipt

 1. Taxi moto line
  128 Rue la Boétie
  75008 Paris
  +33 6 51 612 712  

  Taxi moto paris

  Thanks for sharing your thoughts. I truly appreciate your efforts and I
  am waiting for your next write ups thanks once again.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *